EXIT V.: abpopa

21. března 2007 v 20:03 |  Šifrovačky
12. května 2006
Sestava našeho týmu byla následující: David Macháček (MIB), Kuba Novák (MIB), Martin Povolný (MIB), Víťa Šebor (MIB), Martin Šťastný (Vogon) a já - Honza (Vogon). Jako základna byla zvolena internetová kavárna na Jezuitské.

První část - individuální úkoly

Sada 1

K planetáriu jsme vyrazili já a Kuba. První dva úkoly jsme zvládli hned v první přestávce. U vesmírného testu Kuba bez problémů hlásil všechny odpovědi a já potmě zapisoval jen první písmenka, protože jsem tušil, že to bude stačit. Podobně to fungovalo i u filmového kvízu. Za chvilku jsem v tajence viděl svého oblíbeného hrdinu Arthura Denta a hned jsem volal odpovědi na základnu, kde mezitím zbytek týmu zápolil s dalšími úkoly první sady.
Když jsme na základnu dorazili, kluci už měli téměř vyřešené Vesmírné pexeso. O rozluštění Hlášení nového mimozemšťana se ale pokoušeli dlouho marně. Měl jsem tak upřímnou radost, když jsem po chvíli v podezřelém spojení hrab cement objevil ještě podezřelejší sekvenci abc. Pak už jsme s Víťou a Kubou dali řešení rychle dohromady.

Sada 2

Mezitím se už objevila druhá sada úkolů. Kuba vyrazil na Výcvik, Martin P. na ochutnávku Amarounové kaše, na Mimozemské obrazce byl vyslán David a já jsem se šel nechat očipovat na Zelňák. "Čipy" svých kolegů jsem měl přečtené o pár sekund dříve, než Kuba a další vycvičení pozemšťané obklíčili kašnu. O chlup jsem tak unikl zajetí. Volám na velitelství, že je třeba zjistit název nejvyšší hory na Marsu a dozvídám se, že mám jít na Svoboďák vystřídat Martina S., aby mohl vyrazit na svou Srpnovou procházku. Od Martina dostávám lístek na koncert Karla Gotta, který po pár minutách v tlačenici vyměňuju s agentem za heslo. Martin P. mezitím bezchybně identifikoval složení své porce a vydal se do Lužánek pomoct Davidovi s Mimozemskými obrazci, ve kterých vzornou spoluprací po chvíli objevili kometu.

Sada 3

Sotva se vrátím na základnu, zjišťuju, že už je k dispozici třetí sada úkolů. Chvíli s ostatními vymýšlím strategii pro vážení marťanských písků, pak ale odbíhám zpět do terénu. Tentokrát k hodinám na České sehnat blondýnku, černovlásku a zrzku pro zkatalogizování exemplářů těchto endemitních fototypů. Díky svým sexy vogonským tykadlům naštěstí nemusím nikoho dlouho přemlouvat a tak mě od splnění úkolu zdržuje jen aktuální katastrofální nedostatek černovlásek v daně lokalitě. Nakonec však jednu přece jen objevuju a katalogizace pod hodinami je tak úspěšná. Agentovi nefunguje foťák, což mě upřímně mrzí. Heslo však dostávám.
Znovu se vracím na velitelství a vyzvídám, jak jsme na tom. Davidovi s Martinem P. se podařilo k vážení marťanských písku přemluvit obsluhu v potravinách, takže to máme na gram přesně. Víťa zápolí s Kolem u kola a Kuba lokalizuje mimozemšťany. Zapojuji se do lokalizace a současně poslouchám rádio Student a snažím se získat informace o tajném agentovi.
Daří se mi lokalizovat polovinu mimozemšťanů a jdu se pochlubit zbytku týmu. Dozvídám se však, že už je to jedno, protože kvůli chybám v systému všechny týmy postupují do druhé části hry. To je pro nás zklamání, protože právě dosahujeme dostatečného počtu bodů k postupu a ztrácíme tak náskok před týmy, které byly za námi.

Druhá část - společné úkoly

Tajemné vůně

Opouštíme základnu a dle instrukcí vyrážíme k rektorátu MU, kde si vyzvedáváme zadání úkolů druhé části hry. Rozhodujeme se začít s Tajemnými vůněmi na Špilberku. Moc nám to nejde. Z vůně některých pytlíčků se mi trochu zvedá žaludek, zvlášť když se jich při opakovaném hledání správných vůní nejsem schopný vyvarovat. Dát dohromady heslo nám trvá asi půl hodiny a stejně si jím nejsme moc jisti. Agent však souhlasně přikyvuje a získáváme tak první nálepku.

Létající talíř

Dále míříme na Obilní trh opravovat létající talíř za letu. Nejprve zkoušíme náš trénovací talíř obrátit s celou posádkou v cockpitu, což evidentně nefunguje. Přecházíme tedy na strategii "dva muži na cockpitu, cockpit v přetížení 3G". David vynalézá dokonalou techniku obratu, kterou bleskurychle trénujeme. Po chvíli jsme připraveni na opravu talíře naostro. Předvádíme agentce ukázkový obrat. Odměnou jsou nám pochvalná slova a další nálepka.

Svatební rituál

Další stanoviště na naší trase je Tyršův sad, kde máme nacvičit a předvést onrbanský svatební rituál. První polohu (3 nohy, 4 ruce) nejprve provádíme strašně složité - dva lidi na zádech dvou lidí s rukama na zemi. Udělat "trakaře" nás napadá až u třetí polohy. Poslední poloha nám připadá na první pohled neproveditelná, ale po chvíli přicházíme na řešení. Předvádíme rituál před agentem a zvládáme to 15 sekund pod časovým limitem. Přijímáme gratulace k právě uzavřenému sňatku a získáváme třetí nálepku. Morálka v týmu stoupá.

Vesmírné stavby

Následují Vesmírné stavby na Bayerově. Časový limit na špejle nás odrazuje a tak volíme papírovou věž. První verze že čtyř ruliček evidentně nikdy stát nebude. V druhé verzi používáme dva papíry na základnu, jeden papír jako druhý díl, dvě půlky na další dva díly a ještě úzký proužek na špičku. Se zatajeným dechem sledujeme stojící věž a počítáme do pěti. Věž drží. Agentka vytahuje metr a ten ukazuje 120cm. Sláva. Bereme nálepku a přesunujeme se do Lužánek.

Koncert ufonů

V Lužánkách nás čeká Koncert ufonů. Rozdělujeme si abecedu na 5 dílů a každý se pak snaží zapamatovat si zvuky odpovídající jeho písmenům. Šestý člen týmu (Víťa) má za úkol pamatovat si posloupnost písmen, protože je zakázáno cokoliv si psát. Zvuky jdou ale příliš rychle za sebou, takže Víťa je z toho, co mu diktujeme úplně zmatený. Trápíme se s tím hrozně dlouho. Martin P. pořád zaměňuje P za R a naopak, tak tato jeho písmena přebírám já, načež po chvíli zjišťuju, že dělám úplně stejnou chybu. Když už si všichni pamatujeme skoro celou abecedu, konečně objevujeme, že třetí loď přiletí o půlnoci a jdeme si pro další nálepku.

Marvinova pomsta

Čeká nás Marvinova pomsta na Moraváku. Kreslíme si trénovací bludiště a rozdělujeme si role čtyř robotů. Každý robot dostává lísteček se sekvencí svých pohybu. David se ujímá role hlavního koordinátora. Zkoušíme desítky variant, ale všechny končí kolizí. Několikrát to vypadá, že už to bude skoro ono, ale nedaří se nám sestavu doladit. Už je pozdě. David navrhuje přesun do cíle. Přesvědčujeme ho, že to ještě zkusíme. Ještě pět minut a jdeme. Následuje opravdová bouře mozku. Objevujeme nadějnou výchozí pozici. Zkoušíme ji. Sedm pohybů, žádná kolize. Hurá! Máme to. Rychle předvádíme sestavu agentům. Taháky nejsou povolené, což ale vůbec nevadí, protože každý robot dávno zná své pohyby zpaměti. Dostáváme šestou nálepku a honem do cíle. Poslední dva úkoly nemáme šanci stihnout.

Gótské písmo

Teprve na zastávce šaliny si vzpomínáme na bonusový úkol - Gótské písmo. Snažíme se to vyluštit cestou. Objevujeme řadu opakujících se sekvencí písmen. To ale k řešení nevede. Tato šifra nám bohužel do poslední chvíle odolává. Odevzdáváme nálepky a připravujeme se na závěrečnou část hry.

Třetí část - běhací

Třetí část je hrozně rychlá. Věnujeme pár minut plánování. Pak už se jen rozdělujeme, běžíme, sbíráme nálepky, voláme si, scházíme se, znovu se rozdělujeme, běžíme jak o život... a pak jsme všichni v cíli a máme deset nálepek z patnácti. Teprve teď přicházíme na řadu lepších variant, jak stanoviště oběhnout. Mohli jsme mít o pár bodů víc, ale už nemá cenu se tím trápit. Času bylo málo a dělali jsme, co jsme mohli.

Vyhlášení výsledků

Přesunujeme se na Fakultu informatiky na slavnostní vyhlášení výsledků. Neodoláváme však zastávce na jedno zaslouženě pivo. A nejsme zdaleka jediní. V Severce nestíhají točit.
Tolik lidí v posluchárně D1 jsem neviděl ani na přednášce z automatů a formálních jazyků. Zaujímáme místo na zemi před první řadou lavic. Promítá se náborové video, které už jsme viděli v planetáriu. Teprve teď si ho ale konečně naplno vychutnávám, protože už v něm nehledám žádné skryté zprávy. Posluchárnou duní bouře smíchu. Video se opravdu povedlo.
A konečně je tu vyhlášení. Výsledky prvního kola jsou kvůli chybám v systému anulovány. To nás mrzí, protože jsme si vedli dobře. Přesto s překvapením zjišťujeme, že celkově jsme na devátém místě. V konkurenci řady týmů zvučných jmen je to pro nás skvělý úspěch. Ještě jednou tleskáme pořadatelům a vyrážíme do nejbližšího otevřeného pohostinného zařízení. Takový výsledek je třeba náležitě zapít.

Závěr

Letošní EXIT byl můj první a pevně doufám, že zdaleka ne poslední. Hra měla od začátku až do konce úžasný náboj. Úkoly byly výborně vymyšlené tak, aby celý tým byl neustále naplno vytížený. Za celé odpoledne snad nebyla chvíle, kdy by si člověk mohl trochu odpočinout, což však zároveň znamená, že nebyla chvíle, kdy bychom se přestali bavit. Na těch osm hodin budeme ještě dlouho vzpomínat a pořadatelům za ně patří můj velký dík.
Zároveň musím poděkovat svým týmovým kolegům za skvělou spolupráci. Bylo úžasné, že jsme dokázali pracovat jako sehraný tým, přestože někteří z nás se vůbec neznali. Největší zážitky mám z druhé části hry, kde řada úkolů vypadala na první pohled naprosto nesplnitelně. Několikrát se nám dlouho nedařilo a byli jsme blízko toho, abychom se vzdali. Vždy jsme však zabojovali a dokázali najít řešení.

Vybrané cizí fotky

Odkazy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gta 5 cheats ps4 money gta 5 cheats ps4 money | Web | 26. června 2017 v 9:13 | Reagovat

•    Your post has many detail information. I read all your article and I really like it. Thank you for sharing this great post.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.